سه شنبه, 03 تیر 1399 08:57

طی پیامی سرلشکر صفوی عروج شهادت گونه سردار جانباز محسن پاکیاری را تسلیت گفت

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ،دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  طی پیامی  عروج شهادت گونه سردار بزرگ و جانباز سپاه اسلام محسن پاکیاری ، از فرماندهان دفاع مقدس و نبرد کردستان را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وإنا إليه راجعون
خانواده محترم سردار بزرگ و جانباز سپاه اسلام محسن پاکیاری
عروج ملكوتی و شهادت گونه همرزم عزیزم در کردستان و هشت سال دفاع مقدس ، سردار سرفراز و جانباز سپاه اسلام محسن پاكیاری ، از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس  و پیشکسوتان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واصل و موجب تألم خاطر گردید.
دفاع مقدس  و  نمایش جلوه های  طلایی مجاهدت  و ایثار  رزمندگان اسلام و فرزندان ملت  ،خصوصا مجاهدت های  جانبازان سرافرازی همچون مرحوم سردار پاکیاری برگ زرینی بر تاریخ  ملت عظیم الشان ایران است .
سوابق مبارزات انقلابی  در رژیم طاغوت که منجر به زندانی شدن ایشان  در آن رژیم گردید و رشادت ها و خستگی ناپذیری این سردار شجاع و مومن  در طول دوران دفاع مقدس و  پس از آن در صحنه های حیات انقلاب و مسئولیت های متعدد در  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ، خدمات فرهنگی در گردآوردن علاقمندان به نظام و انقلاب اسلامی توام با معنویت و ولایتمداری محض  ایشان ، چراغ راه دوستداران انقلاب اسلامی و الگویی برای نسل جوان جامعه است.
تلاش های آن مرحوم در بازگو کردن لحظات و خاطرات دفاع مقدس و همچنین انتقال معارف دفاع مقدس به علاقمندان ،خصوصا  نسل جوان  ، بی شک یکی دیگر ا ز ماندگارترین  خدمات آن برادر جانباز  می باشد که آثار اینگونه  انتقال   خاطرات و معارف دفاع مقدس   را می توان در تقویت روحیه حماسی و غرور ملی مشاهده نمود.
اینجانب عروج ملکوتی آن سردار سپاه اسلام  و پیوستن  روح آن فقید سعید به برادر شهیدش را به محضر امام زمان «عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌» و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و به  همسر فداکار و دختران و پسر  آن مرحوم  و سایر بازماندگان  و همرزمان قدیمی ام در لشکر 19 فجر  و سپاه پاسداران استان فارس  تسلیت عرض نموده و از آستان ربوبی برای آن  عزیز سفر کرده ، علو درجات و هم نشینی با حضرت اباعبدالله الحسین علیه الاسلام، صلحا و صدیقین و برای خانواده محترم و سایر بازماندگان سوگوار پاداش صابرین تو‌أم با سلامت و سعادت مسئلت می نمایم.   

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا
و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
سرلشكر پاسدار سيّد يحيي صفوي