شنبه, 28 مهر 777 18:33

تدریس ژئواستراتژی برای فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 18 آذر 1398

صبح امروز به دانشگاه عالی دفاع ملی رفتم. تعدادی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در رسته های زمینی، دریایی و هوایی در حال گذراندن دوره کوتاه مدت هستند. امیر دکتر بوالحسنی رئیس دانشکده دفاع ملی از بنده دعوت کرد یک روز درس ژئوپلیتیک و ژئواستراتژی را برای آنها تدریس کنم.
دو شب قبل مطلب و محتوای مورد نیاز تدریس را برای آنها آماده کردم. امروز ساعت 8 تا 10 مباحث تئوریک در رابطه با تعاریف ژئوپلیتیک، ژئواستراتژیک، ژئواکونومیک و ژئوکالچر بیان کردم. ملاحظات ژئواستراتژیک غرب آسیا و علائق قدرت های جهانی مثل آمریکا، چین و روسیه را شرح دادم.
یک ساعت پایانی کلاس به سؤالات دانشجویان پاسخ گفتم.
 بعد از ظهر به امامزاده رفتم. جلسه ای با حاج آقای سیدی  مهندس داورزنی معاون سابق وزیر ورزش و رئیس فعلی فدراسیون والیبال داشتم. هدف از این جلسه مشورت با مهندس داورزنی برای یافتن سرمایه گذار مورد اعتماد برای ساخت یک مجموعه ورزشی در طبق منفی3 ساختمان سجاد بود. با توجه به راه اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی تکواندو و بدنسازی در ساختمان سجاد و استقبال خوب مردم و اهالی از کلاس های آن، هیئت امنا به دنبال ساخت یک مجموه چند منظوره ورزشی در امامزاده است. برای راه اندازی این مجوعه طبقه منفی 3 ساختمان سجاد را در نظر گرفتیم. هیئت امناء بخاطر اینکه منابعی  برای توسعه فضای فرهنگی و عمرانی و جذب جوانان برای زیارت و عبادت  نداریم به دنبال جذب سرمایه گذار از بخش خصوصی در قالب یک توافق مناسب و منصفانه هستیم.