جمعه, 12 اسفند 776 13:17

حضور در مراسم نصب درجه سرلشکری فرمانده کل سپاه

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

ساعت 8 صبح جلسه شورای تخصصی نهضت خاطره گویی را با حضور نمایندگانی از ارتش، سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار کردم.
با توجه به انتصاب سردار سرلشکر حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه، پیام تبریکی برای ایشان فرستادم. متن پیام بدین شرح است:
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی
فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سلام علیکم؛
بدین وسیله انتصاب شایسته جنابعالی به فرماندهی کل سپاه در روز پانزده شعبان المعظم و ولادت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و اعطای درجه سرلشکری از سوی فرمانده معظم کل قوا را صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.
فرماندهی جنابعالی در سپاه که بحمدالله برخوردار از ایمان و خردمندی، تقواو اخلاص و دارای سوابق درخشان در دوران دفاع مقدس و دانش نظامی در سطوح عالی سپاه پاسداران می‌باشید، نویدبخش دوره‌ای پرافتخار در حیات طیبه سپاه پاسداران در گام دوم انقلاب اسلامی است.
برخورداری از اندیشه و نگاه راهبردی و شناخت عمیق شما نسبت به تغییر و تحولات محیط ملی، منطقه‌ای و بین المللی و همچنین قدرت ابتکار عمل، پیش بینی و پیش دستی عالمانه نسبت به رخدادهای آینده، جنابعالی را فرمانده ای در طراز انقلاب کبیر اسلامی قرار داده است.
ان شاءالله در دوران فرماندهی جنابعالی شاهد تقویت، رشد و تکامل همه جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ابعاد گوناگون از جمله اقتدار دفاعی و فرهنگی، قدرت بازدارندگی مؤثر، اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی و کمک به سازندگی کشور و رویاروئی با حوادث غیر مترقبه خواهیم بود.
اینجانب با قدرشناسی از مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) بابت این انتخاب شایسته و هوشمندانه، موفقیت و سربلندی آن همرزم مؤمن، شجاع و آحاد پاسداران دلاور و سلحشور را تحت عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ذات اقدس ربوبی مسئلت می‌کنم.
سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا
اینجانب 10 سال فرمانده کل سپاه بوده ام و می دانم چه مسئولیت سخت و خطیری بر دوش سردار سلامی قرار گرفته و چه مسیر دشوار و پیچیده ای فراروی ایشان در دوره فرماندهی قرار دارد. امیدوارم خدا و حضرت ولیعصر(عج) ایشان را کمک کنند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوره فرماندهی ایشان تقویت شود. البته نوع تصمیم گیری ها و انتخاب همکاران خردمند ، مومن و شجاع و نوع مدیریت ایشان فرآیند ده سال آینده سپاه را مشخص خواهد کرد.
ساعت 10 جلسه ای با آقای سید محمود هاشمی فرمانده یگاه حفاظت مجلس شورای اسلامی، دکتر سلیمانی رئیس حراست دانشگاه تهران و سردار عزیزگل رئیس دفترم و دکتر سید حمزه صفوی دبیر کمیته اجرایی همایش داشتم. در مورد برگزاری همایش آینده جهان اسلام که با سخنرانی رئیس محترم مجلس برگزار خواهد شد هماهنگی های لازم را انجام دادیم.
امروز در مراسم نصب درجه سرلشکری آقای سلامی شرکت کردم. ایشان با دستان مبارک مقام معظم رهبری به درجه سرلشکری نائل آمدند. فرماندهان عالی نیروهای مسلح در این برنامه حضور داشتند.