جمعه, 12 اسفند 776 13:14

حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی تکواندو پیش از رقابت های جهانی منچستر

چهارشنبه 28 فروردین 1398

ساعت 6:30 الی 10 امروز کلاس تحلیل جغرافیایی صحنه جنگ و عملیات را برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی برگزار کردم. در مورد ضرورت آینده پژوهی و تدوین انواع سناریوهای احتمالی جنگ های احتمالی آینده مطالبی را درس دادم. تحلیل خودم را از ماهیت، شدت، زمان و سمت جنگ های احتمالی آینده بیان کردم.
اذان ظهر به فدراسیون تکواندو رفتم. از زمانی که باشگاه فرهنگی ورزشی سجاد در آستان امامزادگان عینعلی وزینعلی راه اندازی شده، ارتباط خوبی میان آن مجموعه مذهبی و فرهنگی با این فدراسیون برقرار شده است. هدف از حضور ما در این فدراسیون، دعوت مهندس پولادگر برای تشکیل جلسه هیئت امنای امامزاده در این فدراسیون بود. ایشان نیز برنامه های دیگری را برای اعضای هیئت امنا تدارک دیده بود.

ابتدا از مزار شهدای گمنام زیارت کردیم. سپس به سالن ورزشی فدراسیون رفتیم و دقایقی مسابقات انتخابی تیم های ملی را تماشا کردیم.
پس از نماز جماعت، جلسه هیئت امنا را با حضور سردار محسن رفیقدوست، حجت الاسلام و المسلمین سعیدی، حجت الاسلام و السملمین حسنی، دکتر مهدی مزینانی و دکتر عبدالهی رئیس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار کردیم.
 
پس از اتمام جلسه به اردوی ملی پوشان بزرگسال تکواندو رفتم و در مراسم بدرقه آنها به مسابقات جهانی منچستر شرکت کردم. دقایقی برایشان صحبت کردم و گفتم:
برای آنها آرزوی موفقیت کردم و گفتم برای پیروزی به سه شاخصه نیاز دارند.
قدرت فنی و تکنیک تکواندو
قدرت جسمانی
قدرت روحی و معنوی
گفتم شاید حریفان شما قدرت جسمی و فنی داشته باشند، ولی قدرت روحی و معنوی شما را ندارند. آن زمان که حضرت امیر درب خیبر را باز کرد، گفته شده درب خیبر چند تن وزن داشته، وقتی از حضرت سؤال کرند که چطور درب خیبر که گفته شه چند تن وزن داشته را جابجا کردید ایشان فرمودند:
والله با قدرت روحی.
ما تأثیر قدرت روحی را در زمان جنگ زیاد مشاهده کردیم. من خودم دیدم یک بسیجی لاغراندام حدود 100 عراقی را اسیر گرفته بود. بازوی برخی از عراقی ها از گردن این بسیجی ضخیم تر بود. واقعا خدا چه عظمت و قدرتی را در وجود آن بسیجی قرار داده بود؟ آن قدرت معنوی و روحی بود.
شما هم با توسل به ائمه اطهار و حضرت بقیه الله الاعظم(عج) قدرت معنوی خودتان را افزایش دهید. سال 1394 حضرت آقا برای قهرمانی تیم ملی تکواندو در رقابت های جهانی پیام تبریک صادر کردند، من امیدوارم شما در رقابت های منچستر به عنوان قهرمانی برسید و دل رهبر معظم انقلاب و مردم را شاد کنید و حضرت آقا بار دیگر پیام تبریک برای شما صادر کنند.
 
ساعت 16 در جلسه هیئت امنای مؤسسه خیریه محسنین شرکت کردم. برنامه های سال 1398 را در این جلسه مصوب کردیم و قرار گذاشتیم مجمع خیرین این مؤسسه را در هفته اول ماه مبارک رمضان برگزار نماییم. روی تشکیل جلسات هیئت امنا و تدوین چشم انداز پنج ساله تأکید کردم. در رابطه با برگزاری جشنواره فیلم مستند سیستان و بلوچستان که یک حرکت ملی برای شناساندن ظرفیت های این استان است صحبت کردیم. این جشنواره قرار است به همت این مؤسسه خیریه برگزار شود.