جمعه, 12 اسفند 776 13:09

جلسه با رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

دوشنبه 26 فروردین 1398

صبح امروز به دیدار دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی رفتم. از او دعوت کردم در همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی سخنرانی کند که با محبت استقبال کرد و پذیرفت.
 
ساعت 11 میزبان امیر سرتیپ دوم پولادی رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش بودم. در مورد اجرای برنامه های نهضت خاطره گویی دفاع مقدس در مراکز آموزشی و پادگان های ارتش صحبت کردیم.
اذان ظهر به دعوت دکتر سلیمی به دانشگاه علامه طباطبایی رفتم. پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد دانشگاه و بازدید از موزه مرحوم علامه طباطبایی، جلسه ای با ایشان و معاونان دانشگاه داشتم. درخواست داشتند قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) یا مجموعه ای دیگر را برای ساخت سه دانشکده جدید در این دانشگاه ترغیب کنم. در مقابل دانشگاه به جای پرداخت هزینه های نقدی، به آن مجموعه زمین واگذار کند. دو سه مجموعه را برای انجام این کار به آنها معرفی کردم که خودشان تصمیم بگیرند . البته در این شرایط اقتصادی دولت بایستی به دانشگاه ها کمک کند، خصوصا در بحث عمرانی و ساختن دانشکده ها و تجمیع دانشکده های مختلف این دانشگاه در سطح توان در مجموعه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی.
 
به رییس محترم دانشگاه پیشنهاد هایی دادم ، بالابردن ظرفیت علمی و پژوهشی دانشجویان و اینکه بانک اطلاعات فارغ التحصیلان این دانشگاه را جمع آوری کنم و با جمع کردن افراد شاخص آن، مجمع خیرین دانشگاه را برای جلب پشتیبانی های مالی تشکیل دهند. گفتم در طرح های توسعه دانشگاه، حدأقل نیازهای 20 سال آینده را ببینند. پیشنهاد کردم در رابطه با مشاغل و خانواده دانشجویان دانشگاه سوال کنند. ممکن است خانواده های برخی از دانشجویان بتوانند در بخش های مختلف به دانشگاه کمک کنند. باید آنها را تک تک دعوت و توجیه کنید. مثلاً به آنها بگویید اگر کلاسی ساختیم نام خود شما را بر آن می گذاریم.
ساعت 18 جلسه هیئت امنای بنیاد نصف جهان را با حضور حجت الاسلام و المسلمین سالک، مهندس فولادگر، سردار شمشیری، مهندس شهیدی و اعضای دیگر برگزار کردم. دستور جلسه پیگیری حل مشکلات کلان استان اصفهان بود.