جمعه, 12 اسفند 776 13:03

برگزاری کمیسیون مدیریت بحران

شنبه 24 فروردین 1398

صبح امروز جلسه شورای حوزه دستیاری را با دستور جلسه مباحث مربوط به نهضت خاطره گویی دفاع مقدس برگزار کردم. بحمدالله کارهای خوبی دارد انجام می گیرد.
ساعت 9:30 میزبان حجت الاسلام و المسلمین نمازی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح بودم. دعوت کرد در هفته دفاع مقدس در جمع فرماندهان و کارکنان ستاد کل نیروهای مسلح سخنرانی کنم.
 ساعت 10 کمیسیون مدیریت بحران را با حضور سردار محمد نجار وزیر اسبق کشور برگزار کردم. در مورد ساختارهای میریت بحران، نقش دولت، نیروهای مسلح و بسیج در مدیریت بحران های طبیعی صحبت کردیم. وقوع سیلاب های اخیر در کشور بحرانی که در اق قلا، پلدختر و برخی از شهرستان های استان های شمالی و غربی کشور رخ داد، نشان داد در زمینه مدیریت بحران ضعف های زیادی داریم. واقعیت این است که دولت از بحران بازماند و اگر نیروهای مسلح و مردم به میدان نمی آمدند معلوم نبود چه فاجعه ای رخ می داد.
برای ناهار میزبان سردار قریشی معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بودم. ساعت 17 در جلسه هیئت مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران شرکت کردم. در رابطه با برگزاری نشست های علمی به خصوص با موضوع راهبر چین احیای جاده ابریشم و جایگاه ایران در آن تبادل نظر کردیم. ایران و چین می توانند با عبور خطوط ریلی از مسیر آسیای میانه به ایران و از طریق ایران به عراق و سوریه و مدیترانه برای ترانزیت کالاهای ساخته شده چین به اروپا و آمریکا به یک توافق راهبردی برسند، این مسیر کوتاهتر از مسیر کشتیرانی است .