جمعه, 12 اسفند 776 12:56

واکنش نسبت به تروریستی اعلام کردن نام سپاه توسط دولت آمریکا

چهارشنبه 21 فروردین 1398

صبح امروز به اتفاق دکتر رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران و فرزندم دکتر سید حمزه صفوی به دانشگاه تهران رفتم و از سالن های همایش آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی که بناست اوایل اردیبهشت برگزار شود، بازدید کردم. هم سالن علامه امینی واقع در کتابخانه مرکزی و هم سالن های دانشکده حقوق و علوم سیاسی مکان های خوبی برای برگزاری همایش ما هستند. نکاتی را به مسئول سالن ها متذکر شدم. ساعت 10 جلسه ای با دکتر نیلی رییس دانشگاه تهران داشتیم. دکتر رحیمیان گزارشی از همایش ارائه داد. قرار شد دکتر نیلی در روز افتتاحیه سخنرانی کند.
ساعت 11 به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رفتم و در مراسم بزرگداشت شهید علی صیادشیرازی سخنرانی کردم.
امیرسرلشکر موسوی فرمانده محترم کل ارتش، امیرسرلشکر صالحی جانشین رییس ستاد کل، سرلشکر دکتر فیروزآبادی مشاور رهبر انقلاب، سردار عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل و سایر فرماندهان دفاع مقدس و خانواده محترم شهید صیاد حضور داشتند.
در مقدمه صحبتم گفتم نعمت وجود مردان و زنان خردمند و وفادار در کنار نعمت اسلام و ولایت از نعمت‌های بزرگی است که خدا به ما داده است. شهدا را مایه افتخار و امنیت ایران هستند، شهدایی مانند شهید صیاد شیرازی الگوهایی برای مقاومت در منطقه و جهان است و مردان و زنان یمن، لبنان، سوریه و عراق با الگو قرار دادن این عزیزان در برابر ظلم و ستم ایستاده اند.
 
رهبر معظم انقلاب ناخدای کشتی نجات بخش ایران اسلامی در سال‌های گذشته بوده که توانسته اند کشتی ایران را از دریای توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی و مسائلی مانند حمله آمریکا به عراق و افغانستان عبور دهند.
فرمان مقام معظم رهبری برای کمک به سیل زدگان، واقعاً سیلی از کمک‌های مردمی را به سمت استان‌های سیل زده سرازیر و نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی و مردم را برای کمک به سیل زدگان متحد کرد.
صیاد یک افسر دانشمند، اهل تفکر، صادق و با اعتماد به نفس بود. اعتماد به نفس او نشانه ایمان و اعتقاد به خداوند متعال بود، او فرمانده ای منظم و با روحیه بسیجی بود و به مادیات تعلق نداشت.
در بخش دوم صحبتم موضع خودم را در حضور رسانه ها نسبت به بیانیه کاخ سفید در خصوص تروریست نامیدن سپاه بیان کردم. به نظرم تأثیرگذاری اصلی در انتشار این بیانیه را صهیونیست‌ها، نتانیاهو و آی‌پک داشت، ترامپ می‌خواست خود را خرج آنها کند چون شش میلیون یهودی در آمریکا وجود دارد که در دور بعد به رأی آنها نیاز دارد. صهیونیست‌ها و آی‌پک بر ترامپ تأثیرگذارند،: غیر از کوشنرکه مشاور ترامپ است بیش از ده نفر دیگر از افراد تأثیرگذار در دولت آمریکا صهیونیست هستند. با این حماقت ترامپ بشارت می‌دهم آمریکایی ها مجبور هستند منطقه غرب آسیا را زودتر ترک کنند. با این بیانیه عمر صهیونیست‌ها هم کمتر شد اما در مقابل قدرت ملی ایران و همبستگی و پایگاه اجتماعی سپاه در بین ملت ایران و ملت های منطقه افزایش پیدا کرد.
در ادامه برنامه از تعدادی از جانبازان و خانواده های شهدا تجلیل کردیم.