جمعه, 12 اسفند 776 12:51

سخنرانی در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه

سه شنبه 20 فروردین 1398

ساعت 7:30 کلاس درس تجزیه و تحلیل جنگ عراق و ایران را برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار کردم. برای آنها سطوح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی جنگ را همراه با مثال هایی از دوران دفاع مقدس بیان کردم.
بعد از کلاس به مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس رفتم و به مناسبت سوم شعبان و روز پاسدار در جمع مدیران و کارکنان این مرکز سخنرانی کردم. در ابتدا به آنها خسته نباشید گفتم و کار آنها را دارای اهمیت دانستم و گفتم آثار تولیدی این مرکز به پشتوانه اسناد زمان جنگ، معتبرترین و موثق ترین آثار در حوزه دفاع مقدس به شمار می رود.
در ادامه به اقدام ترامپ در تروریستی نامیدن سپاه واکنش نشان دادم. به نظر من این اقدام بزرگ‌ترین اشتباه راهبردی سیاسی و نظامی آمریکاست که هم بر خلاف عقل و هم مغایر با قوانین بین‌المللی است و واکنش جمهوری اسلامی ایران در تروریستی قراردادن ستاد فرماندهی نیروهای آمریکایی مستقر در غرب آسیا موسوم به سنتکام و نیز کلیه نیروهای وابسته به آن هم کاملا طبیعی بود. ترامپ تحت تأثیر لابی صهیونیستی و پول‌های عربستان، در کنار قدرت نفوذ کوشنر داماد خود این تصمیم را گرفته است.
تروریسم دولتی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی، اگر حمایت آمریکا از سعودی‌ها وجود نداشت آن‌ها نمی‌توانستند به یمن حمله کنند و در طول دو دهه گذشته آمریکائی‌ها مردم مظلوم افغانستان و عراق و یمن را به خاک و خون کشیده‌اند و حقیقتا آمریکائی‌ها به اذعان خودشان در شکل‌دهی تروریسم داعش نقش داشتند و هم‌اکنون نیز پس از شکست تروریست‌های تکفیری داعش در سوریه و عراق، آمریکائی‌ها آن‌ها را به افغانستان منتقل کردند. آمریکائی‌ها از تروریسم دولتی به‌عنوان ابزاری برای حکومت‌داری استفاده می‌کنند. رهبران بی‌خرد ملت‌ها و دولت‌ها را به سمت افول و نزول سوق می‌دهند و اقدامات ترامپ نشان‌دهنده بی‌خردی و حکایت از آن دارد که صهیونیست‌ها وی را اداره می‌کنند و طی چند دهه گذشته تاکنون ایالات‌متحده آمریکا رئیس‌جمهوری به بی‌خردی و فاسدی ترامپ به خود ندیده است.
نظامیان آمریکائی به‌خوبی قدرت جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را می‌دانند، اگر آمریکائی‌ها غلطی کنند به آن‌ها پاسخ قدرتمندانه خواهیم داد و بیانیه کاخ سفید و ترامپ یک شکست راهبردی را نصیب آمریکا خواهد کرد و این اقدام آمریکا درنتیجه شکست آمریکا از نیروی قدس سپاه درصحنه سوریه و عراق و از بین رفتن تروریست‌های داعشی است و ملت‌های اسلامی در سراسر جهان به سپاه پاسداران علاقه‌مند هستند و ملت بزرگ ایران قدرشناس و پشتیبان فرزندانشان در سپاه و بسیج و نیروهای مسلح می‌باشند.
بعد از مراسم به مؤسسه رفتم و جلسه ای با دکتر محمود کمره ای رییس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران در مورد همایش آینده جهان اسلام در افق 1414 داشتم.