جمعه, 12 اسفند 776 12:18

پاسداران و بسیجیان باید زیاد کار کنند

شنبه 17 الی یکشنبه 18 فروردین 1398

صبح امروز در خدمت جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح، اساتید دانشگاهها و مسئولان اجرایی و دوستان سابق بودند که زحمت کشیدند و برای عیدیدنی به دیدار ما آمدند. در این جلسات در مورد سیلاب های اخیر کشور و وضعیت مردم در استان های گلستان، لرستان، خوزستان و... صحبت کردیم. چون حجم آسیب ها و تخریب ها زیاد است مردم باید به کمک مسئولان بشتابند، حضرت آقا هم اشاره کردند که مردم به کمک مسئولان بیایند.
در جلسه ای که با دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و دکتر شیبانی معاون وزیر نیرو داشتم توصیه های خودم را در مورد کمک رسانی به سیل زدگان و مهار سیلاب ها بیان کردم. به خصوص در رابطه با استان لرستان و خوزستان مطالب بیشتری گفتم. چون وجب به وجب آنجا جنگیدیم و با آشنایی کاملی که نسبت به ابعاد مختلف آن منطقه دارم می توانم بگویم هردستگاه و نهاد چه کاری بهتر است انجام دهند. ما در زمان جنگ نه تنها روی زمین را کامل شناسایی می کردیم، بلکه جریانات جوی را تا 30 کیلومتر بالاتر مد نظر قرار می دادیم، چون مثلا موشکی که می خواست شلیک شود تا 30 کیلومتر در جو بالا می رفت و از آن به بعد به سمت هدف پایین می آمد.
 
گفتم پاسدارها و بسیجی ها باید زیاد کار کنند و دنبال کار تبلیغاتی نباشند.
ساعت 17:30 به مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام رفتم. جلسه هماهنگی پنل های همایش آینده جهان اسلام برگزار شد.
دکتر محمدباقر خرمشاد دبیر کمیته علمی همایش، دکتر سید حمزه صفوی دبیر کمیته اجرایی، دکتر شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صدا و سیما و نمایندگان یونسکو، ایسیسکو، وزارت امور خارجه، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه مالک اشتر و دانشگاه تهران حضور داشتند. قرار شد 16 پنل تخصصی در محورهای آینده سیاست و امنیت، اقتصاد، محیط زیست، علم و فناوری، تمدن، فرهنگ، ارزش ها و رسانه ها در جهان اسلام برگزار کنیم. این همایش بین المللی با حضور اساتید داخلی و خارجی در هشتم و نهم اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار می شود.