یکشنبه, 25 دی 776 20:53

دیدار با خانواده شهدای حادثه تروریستی جاده زاهدان

دوشنبه 30 بهمن 1397

صبح امروز به دعوت آقای سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو جهت حضور و سخنرانی در چهارمین یادواره شهدای تکواندو راهی اصفهان شدم. سردار سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان در فرودگاه به استقبال آمده بود. طبق هماهنکی قبلی، با هم به دیدار خانواده شهید کرمی از شهدای حادثه تروریستی اخیر رفتیم. همسر محترمه، دو فرزند برومند و پدر و مادر و صبیه های شهید کرمی در منزل ایشان حضور داشتند.
در این مراسم سلام مقام معظم رهبری را به آنها رساندم و گفتم که به نمایندگی از آقا به دیدارشان رفته ام.
ابتدا خانواده معظم این شهید مطالبشان را بیان کردند.
در ادامه بنده دقایقی صحبت کردم و گفتم:
شهادت، مرگ و حیات در اختیار انسان نیست و دست خداست. بهترین مرگ برای انسان ها شهادت است، خداوند نیز از بین انسان‌ها افرادی را برای شهادت انتخاب می‌کند و همه شهدا انتخاب شده خداوند هستند.
سپس در تبیین جایگاه والای شهادت گفتم که پیامبر خدا(ص) برای امیرالمومنین(ع) از خدا درخواست شهادت کرد و خداوند هم پذیرفت. حضرت رسول از حضرت علی(ع) پرسیدند در موقع شهادت وضعیت ات چگونه است، چطوری صبر میکنی؟ امیرالمومنین(ع) فرمودند مقام صبر نیست بلکه مقام شکر است.
حضرت ابراهیم وقتی که به فرمان خدا قصد قربانی کردن حضرت اسماعیل را داشت، احوال فرزندش را جویا شد که حضرت اسماعیل گفت در مقام صبر قرار دارم.
واقعاً  شهادت چیست که پیامبر خدا برای دامادشان و پسرعمویشان  درخواست آن را می کنند؟ شهادت چه مقامی است که هم امیرالمومنین و هم فاطمه زهرا (س) و هم ده فرزندشان همه شهید با شهادت از دنیا رفته اند.
سپس خاطره ای از سال 61 و دوران دفاع مقدس بیان کردم، در عملیات طریق القدس که سپاه تیپ تشکیل داد، آمار شهدای یگان ها بالا رفت، برخی از فرماندهان مانند سردار قاسم سلیمانی گفتند ما دیگر نمی خواهیم  فرمانده باشیم و تحمل خون این همه شهید را نداریم. ما میخواهیم یک تیربارچی ساده باشیم. آقامحسن و بنده هرچقدر با این فرماندهان صحبت کردیم قانع نشدند، آنها را محضر حضرت امام خمینی(ره) بردیم و خدمتشان عرض کردیم که این فرماندهان زمانی که فرمانده گردان بودند 300 نیرو داشتند و در هر عملیات حدود 20 شهید می دادند، اما الان که فرمانده تیپ شدند 4000 نفر نیرو دارند و در عملیات 200 شهید می دهند و می گویند مسئولیت خون این شهدا را قبول نمی کنیم.
زمانی که آمار شهدا را می دادیم چهره حضرت امام مکدر شد پس از آن فرمودند:
 شما خدا را شکر کنید که این شهدای شما در این برهه از زمان برای دفاع از اسلام و قرآن بوجود آورده . اسماء شهدای شما از قبل در لوح محفوظ الهی ثبت شده است، بروید با تدبیر عمل کنید بعد از آن نگران نباشد چندنفر را کشتند و یا چند نفر از شما شهید شدند .
سپس به آیه ای از قرآن اشاره کردم که فرموده:
قُلْ لَنْ يُصِيبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ
من در جبهه ها دیدم که این تیر و ترکش ها بی جهت و اتفاقی به کسی برخورد نمی کند، خدا شهید را انتخاب می کند و شهید هم خدا را و جهاد فی سبیل الله را .
ان شاء الله انتقام خون شهدای شما را خواهیم گرفت. در برابر هر پاسداری که از ما شهید کردند ما نفراتی بیشتری را از آنها به هلاکت خواهیم رساند، ما از خون بچه های شما نمی گذریم، ولی زمان و مکان و نحوه مقابله را نمی توانم بیان کنم.
در پایان هم گفتم به فرموده حضرت آقا اگر قصوری در این حادثه از جانب سپاه صورت گرفته باشد قطعا پیگرد خواهد داشت.

بعد از ظهر در مراسم یادواره شهدای تکواندو شرکت کردم. وارد برنامه که شدم دیدم فضای برنامه با آنچه که قبلا برای من ترسیم شده بود متفاوت است، تعداد خانم ها و کودکان در برنامه خیلی زیاد بود. به همین دلیل محور دوم صحبتم را که مربوط به تبیین نقش ورزشکاران در تحقق بیانیه گام دوم حضرت اقا بود را تغییر دادم و خاطره گفتم. مخاطب شناسی هر برنامه جزو اولویت های بنده است و همیشه سخنرانی های خودم را متناسب با فضای برنامه و مخاطبان، جنسیت، میزان تحصیلات، طبقه اجتماعی، نگرش سیاسی و ... تنظیم می کنم.
در بخش اول صحبت هایم به جایگاه شهادت پرداختم و گفتم تجلیل و تکریم خانواده های شهدا در این‌گونه یادواره ها، نشان دهنده جایگاه والای شهیدان در میان جامعه و در احساسات و عقاید ما است؛ برگزاری این گونه یادواره ها و معرفی ابعاد وجودی شهدا در اندیشه و تفکر، اخلاق و رفتار وعملکرد آنها، تاثیرات عمیقی بر روی نسل جوان می‌گذارد.
خون پاک شهدای فدراسیون تکواندو در دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهای اخیر استان اصفهان، رودخانه ای از احساسات، عواطف و روحیه استکبارستیزی را در جامعه ما جاری و ملت ما را در ایستادگی در مقابل تحریم های ظالمانه و برای عبور از مشکلات اقتصادی استوارتر می سازد.
مکتب شهیدان، طنین انداز راه عزت، افتخار، امنیت، کرامت و اقتدار در بین ملت های اسلامی است و زبانه کشیدن شعله های مقاومت و استکبارستیزی در اقصی نقاط جهان، مرهون مکتب مقاومتی است که شهدای شما آن را پایه گذاری کرده اند. این مکتب مقاومت سوریه و شام و عراق را در مقابل ائتاف آمریکایی صهیونیستی عربی نجات داد.
شهادت یک جریان زنده، پویا و توقف ناپذیر است که از صدر اسلام تاکنون جریان دارد و مقابله جبهه حق و استکبار آمریکایی و صهیونیستی و نوکران آنان در برخی از کشورهای عربی است که سرانجام با غلبه حق بر باطل به ثمر می رسد.

قبل از عزیمت به تهران گفتم فرمانده لشکر 14 امام حسین(ع) بیاید و در مورد حادثه تروریستی اخیر و شهادت پاسداران این لشکر توضیح بدهد. حدود نیم ساعت صحبت و ابعاد مختلف حادثه را بررسی کردیم و تذکراتی راجع به چگونگی نقل و انتقالات در منطقه جنوب شرق جهت جلوگیری از حوادث آینده به ایشان دادم.
با پرواز ساعت 21:30 به تهران بازگشتم.