یکشنبه, 25 دی 776 20:50

حضور در مراسم نکوداشت حاج سید علاء الدین میرمحمدصادقی

دوشنبه 29 بهمن 1397

صبح امروز جلسه ای با موضوع وضعیت مهار آبهای غرب کشور  داشتم. دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس به همراه دکتر فتح اللهی معاون پژوهشی دانشگاه ساعت 9:30 آمدند.
ساعت 10:15 به حسینیه امام خمینی(ره) رفتم و در برنامه دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری شرکت کردم. این مراسم هر سال به مناسبت قیام 29 بهمن سال 56 مردم قهرمان تبریز انجام می شود. در آن روز بنده نیز درمبارزات مردم شهر تبریز علیه رژیم ستمشاهی حضور داشتم و یک گلوله ناقابل هم از عوامل ساواک به پای چپ اینجانب اصابت کرد که مبارزات سیاسی من را وارد مرحله تازه ای نمود.
 
حضرت آقا در مراسم امروز اگرچه در جمع مردم قهرمان آذربایجان سخنرانی فرمودند، اما از حضور افتخار آمیز  مردم اصفهان در تشییع با شکوه  27تن شهدای پاسدار لشکر14 امام حسین (ع)  شنبه تمجید کردند و فرمودند:
"درود خدا بر این جوانهای اصفهانی، درود ملائکه‌ی الهی بر آنها، درود خدا بر مردم شهیدپرور اصفهان که پریروز آن تشییع‌ جنازه‌ی عجیب را برای این جوانها به راه انداختند. مردم اصفهان هم جزو پیشگامان این نهضت و این حرکتند. این خیلی کار مهمّی است."
مردم انقلابی و وفادار آذربایجان و اصفهان انصافاً جزو پیشگامان انقلاب اسلامی به شمار می روند.
بعد از ظهر امروز به دعوت دکتر شافعی رییس اتاق بازرگانی در مراسم نکوداشت جناب آقای حاج سید علاء الدین میرمحمدصادقی شرکت کردم.
آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دکتر حداد عادل و جمع زیادی از مسئولان و خیّران شناخته شده در این مراسم حضور داشتند. بنده پیامی به شرح زیر برای این مراسم ارسال کردم که قرائت شد:

بسم الله الرحمن الرحیم

  برگزاری مراسم نکوداشت جناب آقای حاج سید علاء الدین میرمحمدصادقی فرصت ارجمندی برای پاسداشت خدمات ارزنده و صاقانه، فضیلت های اخلاقی، ولایتمداری و روحیه مردمداری و مردمیاری آن شخصیت انقلابی و خیّر به شمار می رود. نکوداشت این خیّر گرانمایه و خوش¬نام، پاسداشت شخصیتی است که می‌توان او را تجلی حس خیرخواهی دانست؛
  اینجانب بیش از 40 سال است که توفیق آشنایی نزدیک با  جناب آقای حاج سید علاء الدین میرمحمدصادقی را دارم و ایشان را فردی مؤمن، صادق، خردمند، با صفای باطن و ثابت قدم در راه انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می شناسم.
ایشان از چهره های شاخص بازاریان انقلابی است که در بنیاد بین المللی غدیر در راه نهاینه سازی فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی و ایجاد همدلی و وحدت میان مسلمانان صادقانه و خالصانه حمایت و مشارکت می¬کند. دغدغه و احساس تکلیف و تعهد ایشان نسبت به مردم محروم، مستضعف و نیازمند در برگزاری پُربارترین برنامه های گل¬ریزان و یا تشکیل یا فعالیت دهها مؤسسه خیریه، بهداشتی- درمانی، دینی و علمی به چشم می خورد؛ طیف گسترده ای از اقدامات مباهات آفرین و مسرّت بخش ایشان در عرصه های خیر و نیک، از جناب آقای حاج سید علاء الدین میرمحمدصادقی یک چهره ماندگار و سرمایه¬ای فرهنگی و نمادین ساخته که همه آشنایان را به تحسین و تکریم اندیشه بلند، مناعت طبع و خیرخواهی ایشان واداشته است.
اینجانب با آرزوی طول عمر و سلامتی برای حاج سید علاء الدین میرمحمدصادقی و فرزند گرانقدرشان، استاد عالیقدر جناب آقای دکتر محمد حسین میرمحمد صادقی، از برگزار کنندگان این مراسم ارزشمند قدردانی می نمایم.  
                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                                          سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی