یکشنبه, 25 دی 776 20:43

افتتاح باشگاه فرهنگی ورزشی سجاد در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع)

چهارشنبه 24 بهمن 1397

صبح امروز در جلسه دفاعیه دخترعزیزم که آخرین فرزندم هست در دانشگاه تهران دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به اتفاق همسرم و دیگر فرزندانم شرکت کردم. پایان نامه اش را با تسلط خوبی ارائه داد و موفق شد مدرک کارشناسی ارشد رشته روان شناسی را از دانشگاه تهران کسب کند. بحمدالله هر چهار فرزند بنده دارای مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد هستند. هر روز خدا را از داشتن چنین فرزندان سالم و مؤمنی شکر می کنم که به برکت حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و به برکت داشتن همسری مؤمن، عاقل و خردمند توانسته ایم این چنین فرزندانی را تحویل جامعه دهیم و از خداوند می خواهم همه اینها را در پناه خودش از شرّ و آفات زمانه حفظ نماید  و آنها نیز بتوانند خدمتگزار ملت و دین و انقلاب شوند .

بعد از ظهر به آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) رفتم. ابتدا دیداری با استاد خیراندیش داشتم. متأسفانه ظلم بزرگی در حق ایشان شده است.
 با هم از بارگاه دو فرزند امام سجاد علیه السلام زیارت کردیم. پس از آن مراسم غبارروبی از ضریح برگزار شد.
 
بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مراسم افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی سجاد شرکت کردم. این مجموعه با مشارکت فدراسیون تکواندو در طبقات زیرین آستان راه اندازی شده است.
آقای سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، اعضای هیئت امنای آستان، مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه و تعداد زیادی از ورزشکاران به همراه خانواده هایشان در این مراسم افتتاحیه حضور داشتند. بنده به عنوان رییس هیئت امنا دقایقی صحبت کردم و گفتم:
۱۰ سال پیش مردم این منطقه از ما برای نوسازی امامزاده عینعلی و زینعلی(ع) همکاری  خواستند و طی این مدت ۸۰۰۰ متر مربع ساختمان سازی صورت گرفته استو به حول و قوه الهی 22هزار مترمربع دیگر را هم در برنامه داریم .
یکی از اهداف هیأت امنای این آستان مقدس، تبدیل مجموعه به قطب فرهنگی منطقه شمال غرب تهران است.
 ایجاد جاذبه‌های ورزشی برای جلب جوانان به این مکان مقدس و معنوی از جمله برنامه‌های هیأت امنای این امامزادگان است. ما می خواهیم جوانان را به واسطه ورزش به این محیط معنوی، مذهبی و فرهنگی جذب نماییم. و با راه اندازی این مجموعه فرهنگی ورزشی و ایجاد فضایی برای تمرین، آموزش و رقابت ورزشی جوانان، این آستان مقدس را یک گام دیگر به سمت تبدیل شدن به قطب فرهنگی منطقه شمال غرب تهران پیش ببریم.
راه اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی در جوار امامزادگان، اولین بار در کشور اتفاق افتاده است و امیدواریم جوانان از امکانات موجود این مجموعه برای افزایش سلامت و روحیه و نشاط خود بهره ببرند.
در ادامه به شهدای رشته ورزشی تکواندو اشاره کردم و گفتم:
رشته تکواندو ۵۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و ۳۰ شهید مدافع حرم را تقدیم اسلام کرده است.
در ادامه با اشاره به آفت های رواج شبکه های اجتماعی در میان نسل جوان گفتم عدم تحرک، نداشتن سلامت جسمی، استرس و اضطراب برای جوانان آفت است و ورزش می‌تواند این مشکلات را حل کند. موفقیت در عرصه‌های ورزش‌های قهرمانی می‌تواند غرور ملی را برای ملت ایران تقویت کند، ورزش علاوه بر سلامتی برای مردم، می‌تواند تبدیل به منافع اقتصادی و توریسم گردشگری و ورزشی برای کشور باشدو اعتبار و حیثیت بین المللی در میدان های رقابت قاره ای و جهانی در بازیهای مختلف و پیروزی های ورزشکارانمان برای ایران حاصل شود .