یکشنبه, 25 دی 776 20:41

سخنرانی در جمع راهپیمایان 22 بهمن زاهدان

دوشنبه 22 بهمن 1397

صبح امروز به صدا و سیمای مرکز استان سیستان و بلوچستان رفتم و به صورت زنده و مستقیم با مردم سخن گفتم و از آنها برای شرکت در راهپیمایی دعوت کردم.
ساعت 10 به اتفاق آیت الله سلیمانی، فرمانده قرارگاه قدس و فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان به خیل عظیم راهپیمایان زاهدان پیوستم. جمعیت بسیار زیادی در این مراسم یوم الله شرکت کرده بودند.
در سخنرانی خودم با تقدیر از حضور گسترده مردم زاهدان و ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، تأکید کردم که این حماسه حضور، بزرگترین پشتوانه اقتدار و بالندگی ایران است؛ امروز بلوچ و سیستانی، شیعه و سنی کرد، لر، آذری، عرب و به عبارتی همه اقوام ایران پیام روشنی را برای دشمنان حقیر ما دارد و آن وحدت و انسجام است.
ملت ما شجاع‌تر از گذشتگان خود ایستاده‌اند و بار دیگر پرچم حرکت عدالت‌خواهی گفتمان ضد صلح،  ضدفساد و ضداستکباری را در مقیاس ملی و منطقه‌ای و جهانی دنبال می‌کنند. ملت ما با ظالمان کنار نمی‌آید و از تبعیض بیزار است، امروز زنان، مردان و جوانان شهیدپرور سیستان و بلوچستان با حضور آگاهانه خود به سران دولت‌های غربی نشان دادند که راهبرد فشار و تحریم ظالمانه برای از پا درآوردن ملت ایران یک نقشه شکست خورده است و این ملت راه خود را تا رسیدن به عدالت اجتماعی و تمدن نوین اسلامی- ایرانی ادامه خواهند داد و انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک الگوی برتر به همه ملت‌های اسلامی نشان خواهند داد و این پیام شما جوانان، زنان، مردان و سران قبایل و طوایف به جهانیان است.
امروز مردم عزیز زاهدان با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن می‌خواهند این را نشان دهند که جنگ شبکه‌های ماهواره‌ای، شبکه‌های مجازی و رسانه‌های ضدانقلاب و استکباری و آنانی که با آمریکا و اسرائیل علیه مردم ایران توطئه میکنند  نتوانسته بین ملت و دولت فاصله بیندازد.
ملت ایران به برکت قرآن و اسلام با همت و تلاش راهبرد تحریم اقتصادی و عملیات روانی دشمن را شکست خواهند داد و به پیروزی‌های بزرگتری می‌رسند، پدران و مادران ما قدم اول را در این 40 سال برداشتند و حالا وظیفه جوانان است که قدم دوم را برای 40 سال بعدی  انقلاب بردارند.
در حال حاضر سیستان وبلوچستان در کشور از امنیت خوب و مناسبی برخوردار است از این رو از تمام نیروهای امنیتی و انتظامی و طوائف و مردم شیعه و سنی قدردانی می‌کنیم چرا که این امنیت باعث می‌شود گردشگر و سرمایه‌گذار داخلی و خارجی وارد سیستان و بلوچستان شود. و دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای ما میرخواهند امنیت نباشد  تا استان جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی و گردشگر  نداشته باشد .
استان سیستان و بلوچستان استانی بسیار وسیع است و اگر ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را بشناسیم و دولت برنامه‌های خوبی برای آن تدبیر کند در برنامه های توسعه آینده می‌توانیم با شناسایی فرصت‌ها ظرفیت ها و استعدادها راه را پیش ببریم.
سیستان و بلوچستان از یک موقعیت سرزمینی منابع انسانی و طبیعی فوق العاده ای برخوردار است، ایجاد زیرساخت و بازارچه های اقتصادی در نوار مرزی برای این استان ضروری و حیاتی است، امیدواریم سیاست گذاران کشور برای استفاده از ظرفیت تحصیل‌ کنندگان استان و ایجاد اشتغال دائم قدم‌های بزرگی بردارند. در این راستا شاید بودجه‌های دولتی برای این استان کفاف نکند که نیاز است بخش‌های خصوصی وارد عمل شود و چون امنیت در این استان برقرار است سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به این سمت سوق داده می‌شوند که به لطف خداوند ایران کشوری امن، مقتدر است و هیچ دولتی توان مقابله با آن را ندارد.
در این سفر آقای یقینی مدیر عامل مؤسسه خیریه یاران محسنین نیز همراه بنده بود. ما در این مؤسسه خیریه به مردم محروم و نیازمند شهرستان های ایرانشهر، دلگان و بزمان، خدمات رایگان فرهنگی، مذهبی، آموزشی، بهداشتی و کارآفرینی ارائه می دهیم. گفتم آقای یقینی در این سفر حضور داشته باشد تا او را به مسئولان و فرماندهان این استان معرفی کنم. برای کمک به مردم محروم سیستان و بلوچستان،  همه نهادها، مراکز، سازمان ها و تشکل های خیریه و مردم نهاد باید هم افزایی داشته باشند و دست به دست هم بدهند و با همکاری همه نهادها مثل سپاه ، آستان قدس رضوی ، بنیاد مستضعفان ، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و کمیته امداد و صدها خیریه که در استان فعال هستند می توان کارهای بزرگ محرومیت زدایی فرهنگی و اقتصادی و توانمند سازی جوانان مستعد این استان پهناور را کمک کرد ، البته مسئول اصلی دولت است و برنامه های ششم و هفتم آمایش سرزمین .
بعد از پایان مراسم جلسه ای با فرمانده قرارگاه قدس سپاه و فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان داشتم. ساعت 15 به تهران بازگشتم. بحمدالله مردم نه فقط در زاهدان، بلکه در سراسر کشور حضور گسترده و تماشایی در راهپیمایی امروز داشتند. امیدوارم مسئولان قدر این مردم هوشمند، مؤمن و باوفا را بدانند و به مشکلات مردم و جوانان رسیدگی کنند با کارآمدی خودشان .