پنج شنبه, 10 -2668 21:21

به حول و قوه الهی نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی راه قدس را باز خواهند کرد

چهارشنبه 5 مهر 1396

ساعت 6 صبح به صورت زمینی، راهی اصفهان شدم. 3 روز در اصفهان اقامت خواهم داشت و علاوه بر صله ارحام و دید و بازدید با اقوام، در چند برنامه سخنرانی خواهم کرد.
نخستین برنامه، سخنرانی در آیین استقبال از پیکر مطهر شهید محسن حججی بود که در میدان حضرت امام خمینی(ره) اصفهان برگزار شد. دهها هزار نفر از مردم شهید پرور اصفهان به میدان امام آمده بودند و بار دیگر بصیرت و قدرشناسی خودشان را نسبت به شهدا نشان دادند.
 

بنده به مدت 25 دقیقه سخنرانی کردم و گفتم:
شهید حججی نماد نسل دوم انقلاب و نمونه ای از هزاران جوان مومن، شجاع و انقلابی مردم ایران است. شهید حججی در مقابل تهدیدها و خطرات، آرام و شجاع تا لحظه شهادت ایستاده بود. درود بر چنین مادرانی که در دامن پر از مهر و محبت و ایمان خود جوان های 25 ساله ای همچون حججی را عازم جبهه ها کردند.
شهید حججی محصول پیوند مکتب سرخ عاشورا و سبز مهدویت و به فرموده رهبر معظم انقلاب حجت خدا در برابر چشم همگان و سرباز حسین بن علی(ع) و زینب کبری(س) و سربازی از سربازان امام زمان(عج) است که در مقابل یزیدیان زمان و در جبهه مقاومت اسلامی برای دفاع از حریم حضرت زینب جان خود را فدا کرد.
حماسه آفرینی شهدای مدافع حرم در جبهه مقاومت اسلامی، درس و سندی از تکامل معنوی و حماسی فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب است. به برکت خون شهدای مدافع حرم و همچنین شهدای حزب الله لبنان و شهیدان پاکستانی و افغانستانی، بساط جهنمی داعش در سوریه و عراق برچیده شد و نوبت به حامیان اصلی آنها رسیده است و ملت ایران، حامیان تروریست را به خاک ذلت خواهند کشاند.
نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم با مجاهدت خود در حال عمق بخشیدن به دفاع استراتژیک ایران در برابر صهیونیست ها و رسیدن به مرزهای فلسطین هستند و به حول و قوه الهی راه قدس را باز خواهند کرد .همانطور که امام راحل فرموده بودند «راه قدس از کربلا می گذرد» دیروز شهیدان کشورمان و 23 هزار شهید استان اصفهان راه کربلا را باز کردند و امروز این نسل دوم و سوم انقلاب و شهدای مدافع حرم هستند که به حول و قوه الهی راه قدس را باز می کنند.
شهادت این فرزند قهرمان مردم مومن و سلحشور نجف آباد، پرچم برافراشته ای در تاریخ حماسه آفرینی ملت ایران و خورشید درخشانی از عظمت فرهنگ شجاعت و تمدن نوین اسلامی و روحیه ظلم ستیزی و صهیونیست ستیزی شد.


در ادامه با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب بر پیکر شهید حججی و دیدار با خانواده این شهید والا مقام، آن را ناشی از علاقه مندی و ارادت رهبر انقلاب به نسل دوم و سوم انقلاب دانستم. سپس به حوادث منطقه به ویژه برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان اشاره کردم و با تاکید بر اینکه صهیونیست و آمریکا و حامیان منطقه ای آنها پس از شکست داعش به دنبال توطئه جدید هستند، گفتم:
 در درجه اول لازم است دولت، ملت، مجلس و نیروهای مسلح عراق با جداسازی و تجزیه عراق با قاطعیت برخورد کنند و اجازه ندهند سرزمین یکپارچه عراق تجزیه شود.
در درجه دوم، هماهنگی دولت های ترکیه، ایران و سوریه در بستن مرزهای زمینی و هوایی و اتحاد سیاسی و حتی نظامی این کشورها ضروری است.
این رفراندوم غیر قانونی، پروژه صهیونیست ها و آمریکایی ها با هدف تغییر ژئپیلتیکی در منطقه است که نخستین کسانی که از آن ضربه می خورند خود مردم کُرد عراق هستند.پیامدهای این همه پرسی جز تجزیه عراق و به وجود آمدن منطقه ای برای تکمیل رژیم صهیونیستی و ادامه عملکرد تکفیری ها نیست، متهم اصلی در این توطئه بزرگ، آمریکایی ها هستند که چند هزار نیرو در عراق و چند پایگاه هوایی در اربیل دارند و آیا کسی می تواند بدون حمایت آنها این همه پرسی را برگزار کند؟
ساعت 20 به مسجد امام(ره) رفتم و در مراسم هیئت رزمندگان اصفهان سخنرانی کردم و گفتم:
شهدای ایران راه کربلا را گشودند و مطمئن باشید با حضور مدافعان حرم رسیدن به مرزهای رژیم صهیونیستی نیز امکان پذیر می شود.
خوشحالم در جمع شما زنان و مردان مومن و ولایت مدار اصفهان حضور دارم.
به عنوان مشاور فرمانده کل قوا از حضور پرشور شما در میدان امام در تشییع شهید حججی تشکر می کنم.
دشمنان خبیث ایران از تجمع صدها هزار نفری تهران، اصفهان و نجف آباد درس عبرت بگیرند و بدانند اگر فرزندی از ایران را در غربت سر ببرند صدها هزار جوان نسل سوم انقلابی انتقام او را از اربابان داعش خواهند گرفت.
 این وعده تخلف ناپذیر الهی است که زمین را بندگان شایسته اش به ارث می برند.در ایام ماه محرم و نزدیک شدن به عاشورای حسینی ایران شاهد یکی از زیباترین روزهای معنوی خود بود که خداوند یکی از نمادهای رویش انقلاب را به ما نشان داد. به راستی شهید حججی چه کرد که خدا این گونه وی را بالا برد، آنچه به شما و خود تذکر می دهم یادآور این است که خداوند همواره ناظر بر اعمال ماست. ایشان می فرمایند اجر مجاهد شهید بیشتر از کسی نیست که توانایی گناه دارد و خویشتنداری می کند.شهدای شما در لشکر امام حسین(ع) و لشکر8 نجف اشرف و هم اکنون شهدای مدافع حرم برای پاسداری از خود و دوری از گناه به این مقام رسیدند.
با صداقت می گویم که توسلات به حضرت بقیه الله اعظم در طول جنگ تحمیلی نجات بخش بود و این عشق، حماسه و توسل باعث شد رزمندگان در جبهه دارخوین بسیار قدرتمند، شجاع و البته با فکر و عقلانیت و برنامه‌ریزی عمل کنند.
بسیاری از این رزمندگان از لحظه شهادت خود خبر داشتند؛ در عملیات ثامن الائمه یک روز قبل از عملیات سه نفر از رزمندگان یعنی مرتضی جوادی فرزند آیت الله جوادی، حسن مسائلی خط شکن و نیروی به ظاهر ساده بسیجی و  شهید مهدی سلیمان پور مردی در سطح حسین خرازی و اولین فرمانده سپاه سنندج از شهادت خود خبر دادند.
این افراد در عرفان عملی شهادت خود را به چشم دیدند، برخی شهیدان شما به درجه ای از عرفان رسیدند که از خدا خواستند شهید شوند یا نشوند و خدا تقاضای آنها را استجابت کرد.
در ادامه به عملیات شکستن حصر آبادان که در پنجم مهرماه سال 1360 انجام شد پرداختم و گفتم:
عملیات ثامن الائمه(ص) مبدا تحولات استراتژیک از جنگ نظامی به جنگ انقلابی بود.طرح شکست حصر آبادان را اردیبهشت ۶۰ به شورای عالی دفاع دادیم که برخی ها مخالفت کردند اما رهبر معظم انقلاب با قاطعیت از آن دفاع کردند و طرح تصویب شد.
شب عملیات از ساعت دوازده و نیم شب آغاز شد و ۹ صبح از جبهه دارخوین به پل آبادان رسیدیم و پل دوم را نیز از همین جبهه گرفتیم تا اینکه روز دوم یعنی هفتم مهرماه محور آبادان را به شکل کامل پس گرفتیم.
در این عملیات بیش از دو هزار اسیر عراقی گرفتیم، این نخستین عملیات پیروز ما در سال ۶۰ بود و پس از آن در طول ۹ ماه چهار عملیات موفق و بزرگ انجام دادیم و 8 هزار کیلومتر مربع از خاکمان را آزاد کردیم.
طرح ریزی، تجهیز و ساماندهی این نیروها با فکر،  مدیریت و تربیت درست نیروهای رزمنده انجام شد و همگی با عنایت الهی، وحدت و انسجام ملت به سرانجام رسید.
در ادامه با تأکید بر اینکه قدرت جهنمی آمریکا رو به افول است، گفتم:
 آمریکا شکست های بسیاری در افغانستان و عراق متحمل شد و صدها میلیارد دلار در این کشورها هزینه کرد، اما سود آن را ایران برد. چون دو دشمن ایران یعنی طالبان و صدام را سرنگون کردند و قدرت ایران در منطقه بیشتر شد.
از دیگر دلایل ضعف آمریکایی ها بیداری جهانی نسبت به ظلم آمریکایی و افزایش مشکلات اجتماعی و اقتصادی آنها است.
آمریکایی ها رئیس جمهور بی عقل و نادانی دارند که نسبت به مسائل جهانی عجولانه تصمیم می گیرد و نخبگان آمریکایی نسبت به وی غیر قابل اعتماد هستند.رهبران نادان و نامتعادل باعث شکست ملت ها می شود و ترامپ نیز  عقلی در سر ندارد، اختلافات درونی آمریکا زیاد شده است و دوگانگی میان مسئولان آنها به وفور وجود دارد، بدین ترتیب قدرت امریکا رو به افول است و به زودی دیگر ابرقدرت جهان نخواهد بود.
به حول و قوه الهی قدرت جهان اسلام و قدرت آسیایی با محوریت روسیه، چین و ایران شکل می گیرد وآمریکا تا سال ۲۰۲۵ رو به ضعف خواهد رفت.
امروز حزب الله لبنان با تجربه سوریه، ارتش جنگ آزموده ای برای جنگ با صهیونیست ها دارد، این کشور بسیار کوچک بیش از ۸۰۰ شهید در راه مقاومت اسلامی داده است اما حزب الله با قدرت موشکی می تواند مناطق حیاتی رژیم صهیونیستی را با خاک یکسان کند.
جمله رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اگر اسراییل غلطی کند با خاک یکسان می شود، تبلیغاتی نبود و حقیقتی ناب در آن نهفته است.
جمعیت مسلمانان عرب در فلسطین تا سال ۲۰۲۵ از یهودیان بیشتر می شود، هم اکنون نوار غزه در اختیار حماس است و جمعیت اصلی در کرانه باختری هستند و بدین ترتیب با برآورد رهبر انقلاب، رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.
در ادامه با اشاره به فرمایشی از امام خمینی مبنی بر اینکه راه قدس از کربلا می گذرد، تاکید کردم: شهدای ایران راه کربلا را گشودند و مطمئن باشید با بیداری اسلامی ارتش های اسلامی و مردمی رسیدن به مرزهای رژیم صهیونیستی نیز امکان پذیر می شود.