پنج شنبه, 12 فروردين 775 21:32

بدون تردید ایران اسلامی پیروز هشت سال دفاع مقدس بود

برای اینکه بدانیم در جنگ تحمیلی کدام طرف پیروز شد، باید به اهداف صدام حسین به عنوان آغازکننده جنگ بپردازیم و بررسی کنیم آیا به آن اهداف رسیدند یا خیر؟

ساعت 8 صبح به مرکز آموزش شهید مدرس واقع در اتوبان کرج رفتم. حدود 600 نفر از نیروهای وظیفه با تحصیلات دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی در این آموزشگاه در حال طی دوران آموزش هستند.
به این آموزشگاه رفتم تا این عزیزان را نسبت به دفاع مقدس توجیه کنم.
در ابتدای صحبتهایم، به صورت کلی به دفاع مقدس پرداختم، در مورد وضعیت داخلی کشور، وضعیت نیروهای مسلح، حامیان صدام در جنگ تحمیلی، قدرت بسیج نیروهای مردمی توسط حضرت امام خمینی(ره) توضیحاتی ارائه دادم.
گفتم برای اینکه بدانیم در جنگ تحمیلی کدام طرف پیروز شد، باید به اهداف صدام حسین به عنوان آغازکننده جنگ بپردازیم. هدف حداکثری صدام سقوط نظام سیاسی ایران و هدف حدأقلی رژیم بعثی عراق نیز اشغال خوزستان و لغو قرارداد 1975 الجزایر بود. اما در نهایت پس از 8 سال جنگ نابرابر، رژیم بعث عراق به هیچکدام از اهداف خود نرسید و حتی یک متر از سرزمین عزیزمان جدا نشد. صدام که آمده بود نظام سیاسی ما را ساقط کند، به دست ظالم بزرگتری رژیم بعث عراق ساقط شد، عراق به اشغال نظامی درآمد و در نهایت صدام با آن حالت فلاکت بار به دار مجازات آویخته شد. بنابراین بدون تردید امام بزرگوار و ملت بزرگ ایران پیروز قطعی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران هستند.

در بخش دوم صحبت هایم چند خاطره بیان کردم و در انتها به سوالات آنها پاسخ دادم.
ساعت 19 به سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح رفتم. جلسه هیئت مدیره اتحادیه انجمن های علوم جغرافیایی به ریاست اینجانب برگزار شد. مصوبات جلسه قبل را مرور کردیم. برای افطار میزبان مسئولان برخی از انجمن های علمی علوم جغرافیایی بودیم. پس از افطار و صرف شام، دقایقی برای آنها در مورد اتحادیه و برنامه های آینده آن صحبت کردم.